Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy

26. 5. 2008
 • Sem do komentářů můžete napsat jakýkoli dotaz, požadavek nebo přání.

Každý dotaz sem bude přespán a pod ním najdete odpověď. V případě, že napíšete svůj email zašlu vám to odpověď i na email. :)

Co nebudu vědět pokusím se různě dohledat.

 • Miroslav Pavlíček - 06. 01. 2009 20:23)

Máš to tu moc nádherné! Potřebuji se zeptat existuje někde nějaká liga na ochranu velkých kočkovitých šelem? Děkuji za odpověď.

Ahoj. Promin, za čekání. Hledala jsem ale bezuspěšně a myslím, že taková asi není. Velkých koček je několik druhů, v různých státech s různými problémy..
Zkus se podívat na:
http://www.aga-studio.com/kocky/
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2105717

Čo je nutné k vytvoreniu farmy pre levy? Kto môže chovať levov? Aké sú pravidlá

No s chovem exotických zvířat je to složité.Chov vyžaduje vhodné chovné prostředí, klima, voliéry, krmení, vererinární péči (zvířata mohou mít exotické nemoci nebo se nakazit zdejšími nemocemi), nesamotářská zvířata, tj, ta co žijí ve stádech, smečkách, tlupách či párech bez svých druhů často strádají a mají deprese. Atd. atd.. Navíc je to velice nákladné. Je nutné mít plno uřednich dokumentu, ktere se tak lehce nevidávají.

 • shshs (lucina, 26. 02. 2009 11:21)

  kdežíje puma

Pumy žijí v Americe, jejich rozšíření je ohromné od Kanady, až po Patagonii. Jsou ohromě přispůsobivé a jde to vidět i na řadě poddruhů.
 • (HARRY - 04. 12. 2009 02:08)

  Vím,že to je trochu v rozporu s tím o co ti jde,ale i přesto se zeptat chci.Miluju velký kočky a nikdy bych jim neublížil,ale mám po svém dědovi dvě kožešiny s hlavou levharta a nevím,kdo by mi řekl přesně o jaký poddruh jde.Vzhledem k tomu,že se jedná o trofej starou více jak 50 let je možné,že je již tento druh vyhuben.Děkuju. harrybas@seznam.cz

No vzhledem k tomu, že u Levharta je podruhů hodně a odlišují se jen v maličkostech, je potřeba k přesnému určení i něco víc než jen kůže. Např. místo výskytu, lebka... Pouze podle kůže je velmi těžké(ne-li nemožné) to určit. I u jednoho poddruhu je více barevných variací, podle toho jestli žil na savaně, v pralese....

Možná by si to mohl zkusit u zologa(najít přes net), po domluvě v nějaké zoo-zahradě... Možná by ti mohl poradit veterinář, kde hledat.

Ale opravdu se to bude těžko určovat.
Ještě se zkusím poptat, ale moc nadějí do toho nevkládej.
 • Bílí tygři

  (Hara - 09. 12. 2009 17:20)

  Chci se zeptat kolik je těch bílých tygrů ( kteří jsou i nějací v Liberecké ZOO) na celém světě?

Ahoj, bílí tygři jsou barevnou odchilkou tygra Bengálského.(bílá odchylka, ne zcela albinistická, protože u bílých tygrů jsou oči modré namísto červených). Jejich původ má kořeny v Indii, kde byl poprvé odchycen. Současný počet těchto tygrů v zoo-zahradách se odhaduje na cca 100kusů. V přírodě jsou zatím považování za vyhynulé, ale uvažuje se o znovu-prozkoumání původních lokalit.

 • Levhart x Jaguár (Martin - 10.2. 2010 22:39)

Dobry den,chtel bych se vas zeptat,jak rozeznam jaguara od leoparda. Predpokladam ze je to v jejich skvrnach. Dekuji a preji hezky den.

/clanky/neco-ke-kockam-vseobecne/sest-nejvetsich-kocek

 Máte pravdu, hlavní rozdíl je ve skvnách. Zatímco levhart=leopard má rozety (skvrny poskládané do tvaru kruhu či závorek) prázné, Jaguár má v rozetách ještě tečky. Jaguár má také podstatně mohutnější stavbu těla než levhart a tak se dají rozlišit i při černém zbarvení (černé formě levharta a jaguára se říká panter).
Doufám, že jsem vám pomohla. Pokud ano, jsem ráda. Hezký den.
PS:  Na výše uvedené stránce jsou i obrázky těchto zvířat + jejich kůží.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rozlišení

(Jarka, 22. 8. 2016 16:53)

Dobrý den, doma se neustále dohadujeme jaké jsou hlavní rozpoznávací znaky u Jaguár - Puma - Panter- Levhart - Leopard - Gepart - jistě je to ve skvrnách a snad Panter je vlastně označení pro černého Jaguára,Leoparda,Pumu. Nejsem si zcela jistá a proto bych Vás ráda požádala o odborné rozhřešení našich sporů Díky za odpověď

Prosím o odpověď na email : j.konyarikova@seznam.cz

TYGR

(Maty, 12. 1. 2016 17:45)

Ahoj, jdu rovnou k věci - jak dlouho spí tygr? Děkuji za odpověď!! ;) (cze.wot@email.cz)

Kde spí jaguáři?

(Gin, 6. 7. 2015 10:04)

Ahoj, zajímalo by mne, kde spí jaguáři. Dočetl jsem se, že mají poměrně rozlehlé teritorium. Tedy předpokládám, že se na noc nevracejí do nějakého trvalého doupěte a spí, kde je zrovna únava dožene? Nebo je tomu jinak? (Chápu, že samice s mláďaty asi doupě má, ale zajímá mne běžný stav.)

Kočky

(pivodaf, 25. 3. 2014 16:30)

Kolik je koček a kočkovytých šelem dohromady?

Tygr

(Michaela, 1. 7. 2013 16:29)

Dobrý Den
Mám jen takový dotaz. Mým velkým snem je si aspoň jednou za život pohladit Tygra (tygře) Indického.Miluju je čtu o nich, koukám na dokumenty,kreslím je.... Tak jsem se chtěla zeptat jestli nevíte o nějakém chovateli v ČR, který by toto umožňoval..? Kdyžtak na email michaelajakobi@seznam.cz
Děkuji za odpověď :)

Spíše prosba..

(Kočkošelma, 3. 3. 2013 11:37)

Ahoj, tak nejdříve bych chtěla souhlasit s ostatními, že stránky jsou hezký, povedli se =)
Ale popravdě tu nejsem s dotazy jako s prosbou xD .. Miluju kočky ať už jakkékoliv a proto vznikla na FB skupina, bylo by možné jí zde nějak uveřejnit s tím, že bych na této stránce propagovala i Tvůj web? =) Pokud bys byla ochotna takto se semnou domluvit, budu vděčná, ptž si myslím, že je nás hodně, co mají velké city k těmto krásným zvířatům =) kdyžtak stránka: http://www.facebook.com/kockoviti ... díky =)

prosím

(npodana, 23. 12. 2012 20:01)

pošlete mi prosím váš email na jajatady.cz@seznam.cz ráda bych se zeptala na pár věcí děkuji

jak ,?????????????????????

(npodaná, 23. 12. 2012 19:36)

dobrý den ráda bych se zeptala na moc moc a moc věcí.Moc se mi líbívaše stránka ale nevím jak vám mohu napsat koukala jsem ale nikde nemohu najít váš email.A nevím jak napsat do dotazů.Mám hrozně ráda tygry ve škole píšu prezentaci ale dosly mi nápady a tak se chci zeptat na pár věcí.Předem moc děkuji.Aurčitě se vrátím.Děkuji

Kdyby tam byly hyby tak se omlouvám

charvátová

(tereza, 16. 11. 2012 14:46)

kolik je pum v zoo

ONZA

(Milan, 19. 6. 2012 14:57)

Dobrý den rád bych se dozvěděl něco o Onze , jestli to je nějaký poddruh pumy nebo samostatný druh.

Denní rytmus pumy

(Žaba (zaba@worldmail.cz), 1. 6. 2012 10:26)

Zajímalo by mě, jaký denní rytmus má puma. Vím, že je aktivní "za soumraku a v noci", ale potěšily by mě nějaké podrobnosti. Jako třeba jak dlouho spí, jestli jen jednou denně nebo si to rozděluje, za jakých okolností a jak často se stane, že je aktivní přes den (viděla jsem spoustu videí pum z volné přírody, kde zjevně byly aktivní za dne) a tak dále. Čím víc drbů o pumách, tím líp ;-).

Díky

kolik...

(Lucka12, 9. 12. 2011 16:54)

kolik je na světě kočkovitých šelem
email(ninza02@seznam.cz)

Re: kolik...

(Admin, 12. 12. 2011 23:14)

Omlouvám se ale tutu informaci je téměř nemožné zjistit. Vzhledem k tomu kolik druhů a podruhů kočkovytých šelem žije, na jak velkém území se vyskytují a v jakých oblastech-některé v téměř nedostupné, žijí...

:-)

(Hanka, 9. 1. 2011 12:49)

Díky! Už mám hotový referát. Děkuji za pomoc!

Re: :-)

(Lucka12, 9. 12. 2011 16:52)

co

d

(df, 23. 5. 2011 19:49)

nejsou GEPERDI ale GEPARDI

odpověď

(Admin, 9. 1. 2011 10:21)

Jaguár

Potřebuji laskavost! prosíím!

(Hanka, 4. 1. 2011 21:30)

Dobrý den, hledám na internetu jako blázen ale nemůžu odpověď na svůj dotaz najít.
Potřebuji vědět jaká je třetí nejsilnější kočkovitá šelma! Děkuji moc. Radši to později napíšu i emailem.
Děkuji za pochopení. A moc to potřebuji.

gepard

(marek, 6. 5. 2010 14:58)

proč tam není kdy třeba spí

Odpověď k Zvířata/jaguar

(Admin, 25. 1. 2010 15:16)

Ano jaguár může prokousnout lebku, má na to dost silnou čelist. Tak svou kořist zabíjí.
viz: http://www.velkekocky.estranky.cz/clanky/jaguar/jaguar
-Potrava