Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy

26. 5. 2008
 • Sem do komentářů můžete napsat jakýkoli dotaz, požadavek nebo přání.

Každý dotaz sem bude přespán a pod ním najdete odpověď. V případě, že napíšete svůj email zašlu vám to odpověď i na email. :)

Co nebudu vědět pokusím se různě dohledat.

 • Miroslav Pavlíček - 06. 01. 2009 20:23)

Máš to tu moc nádherné! Potřebuji se zeptat existuje někde nějaká liga na ochranu velkých kočkovitých šelem? Děkuji za odpověď.

Ahoj. Promin, za čekání. Hledala jsem ale bezuspěšně a myslím, že taková asi není. Velkých koček je několik druhů, v různých státech s různými problémy..
Zkus se podívat na:
http://www.aga-studio.com/kocky/
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2105717

Čo je nutné k vytvoreniu farmy pre levy? Kto môže chovať levov? Aké sú pravidlá

No s chovem exotických zvířat je to složité.Chov vyžaduje vhodné chovné prostředí, klima, voliéry, krmení, vererinární péči (zvířata mohou mít exotické nemoci nebo se nakazit zdejšími nemocemi), nesamotářská zvířata, tj, ta co žijí ve stádech, smečkách, tlupách či párech bez svých druhů často strádají a mají deprese. Atd. atd.. Navíc je to velice nákladné. Je nutné mít plno uřednich dokumentu, ktere se tak lehce nevidávají.

 • shshs (lucina, 26. 02. 2009 11:21)

  kdežíje puma

Pumy žijí v Americe, jejich rozšíření je ohromné od Kanady, až po Patagonii. Jsou ohromě přispůsobivé a jde to vidět i na řadě poddruhů.
 • (HARRY - 04. 12. 2009 02:08)

  Vím,že to je trochu v rozporu s tím o co ti jde,ale i přesto se zeptat chci.Miluju velký kočky a nikdy bych jim neublížil,ale mám po svém dědovi dvě kožešiny s hlavou levharta a nevím,kdo by mi řekl přesně o jaký poddruh jde.Vzhledem k tomu,že se jedná o trofej starou více jak 50 let je možné,že je již tento druh vyhuben.Děkuju. harrybas@seznam.cz

No vzhledem k tomu, že u Levharta je podruhů hodně a odlišují se jen v maličkostech, je potřeba k přesnému určení i něco víc než jen kůže. Např. místo výskytu, lebka... Pouze podle kůže je velmi těžké(ne-li nemožné) to určit. I u jednoho poddruhu je více barevných variací, podle toho jestli žil na savaně, v pralese....

Možná by si to mohl zkusit u zologa(najít přes net), po domluvě v nějaké zoo-zahradě... Možná by ti mohl poradit veterinář, kde hledat.

Ale opravdu se to bude těžko určovat.
Ještě se zkusím poptat, ale moc nadějí do toho nevkládej.
 • Bílí tygři

  (Hara - 09. 12. 2009 17:20)

  Chci se zeptat kolik je těch bílých tygrů ( kteří jsou i nějací v Liberecké ZOO) na celém světě?

Ahoj, bílí tygři jsou barevnou odchilkou tygra Bengálského.(bílá odchylka, ne zcela albinistická, protože u bílých tygrů jsou oči modré namísto červených). Jejich původ má kořeny v Indii, kde byl poprvé odchycen. Současný počet těchto tygrů v zoo-zahradách se odhaduje na cca 100kusů. V přírodě jsou zatím považování za vyhynulé, ale uvažuje se o znovu-prozkoumání původních lokalit.

 • Levhart x Jaguár (Martin - 10.2. 2010 22:39)

Dobry den,chtel bych se vas zeptat,jak rozeznam jaguara od leoparda. Predpokladam ze je to v jejich skvrnach. Dekuji a preji hezky den.

/clanky/neco-ke-kockam-vseobecne/sest-nejvetsich-kocek

 Máte pravdu, hlavní rozdíl je ve skvnách. Zatímco levhart=leopard má rozety (skvrny poskládané do tvaru kruhu či závorek) prázné, Jaguár má v rozetách ještě tečky. Jaguár má také podstatně mohutnější stavbu těla než levhart a tak se dají rozlišit i při černém zbarvení (černé formě levharta a jaguára se říká panter).
Doufám, že jsem vám pomohla. Pokud ano, jsem ráda. Hezký den.
PS:  Na výše uvedené stránce jsou i obrázky těchto zvířat + jejich kůží.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jaguar

(vera, 23. 1. 2010 13:30)

prokousne jaguar lebku?