Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liger a Tigon(křížení tygra se lvem)

5. 6. 2007

Z náhodného křížení mezi tygry a lvy v zajetí vzešly dva druhy zvláštních kříženců, lvotygři. Lví potomek „liger“ má hřívu a tygří pruhy, má dlouhé tělo přes tři metry a může vyvinout rychlost až 80 km/h. Tygří potomek „tigon“ je menší.

Liger

Liger je nejrozšířenější formou hybrydů.  Vzniká pářením samice tygra a samce lva. Ligeři jsou největšími zástupci velkých koček, mohou dosáhnou délky 360 centimetrů a váhy 450 kilogramů – jde o důslek absence genu omezující velikost potomstva, který u lvů přenáší lvice a u tygra samec. Na srsti ligerů nacházíme skvrny a pruhy a samci mají hřívu podobnou hřívě samce lva. Samci jsou obvykle neplodní, samice často plodné a moho se úspěšně spářit s jedinci obou druhů.

Obrazek

Tigon

Tigoni vzniká spojením samice lva a samce tygra. V důsledku spojení genů omezujícího velikost od matky i otce jsou mnohem menší než ligeři a v průměru váží kolem 150 kilogramů. Samci tigonů jsou sterilní(neplodní), ale žsamice tigonů jsou často plodné. Srst tigonů pokrývají skvrny a pruhy, samci mají pouze nevýraznou hřívu. Samice tigonů bývají sterilní častěji, než samice ligerů.

:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(Peťa, 17. 1. 2013 15:20)

Je to super , videla som o tom dokument , potrebujem to do skly je to super :)

bili tygr

(sara, 10. 10. 2012 6:12)

sou nadherne velmi heske obrazky

Rticr

(mama , 10. 10. 2012 6:13)

tady je mama chtela to zviradko

super

(mmm, 10. 2. 2009 12:26)

tohle je super zvire